De 10 mooiste, onontdekte plekken van Thailand: Ken jij ze al?

Thailand is al jarenlang een razend populaire vakantiebestemming. Zo populair zelfs dat je misschien denkt dat er geen rustige, authentieke plekjes meer over zijn. Gelukkig kunnen wij vertellen dat dat absoluut niet waar is! Thailand heeft talloze mooie eilanden, stranden, steden, dorpen en bezienswaardigheden die maar amper worden bezocht. En in dit blog delen wij onze tien favoriete, geheime plekjes met je. Niet verder vertellen, hè?!

1. Khanom: Roze dolfijnen spotten

Wil je zeldzame, roze dolfijnen spotten in Thailand? Nou, dat kan!

Maar dan wel op een plek die je nooit zou verwachten.

Ieder jaar maken miljoenen toeristen de oversteek naar het populaire eiland Koh Samui. Maar wat niemand weet, is dat deze zeldzame dolfijnen vlak naast de pier op het vasteland (Donsak) leven. Vanaf Nang Kam Beach kun je een longtailboot huren om de dolfijnen met eigen ogen te zien. Wij vonden het echt te gek!

Verblijven doe je in het nabijgelegen Khanom; een authentiek stadje vlak bij het strand.

Lees hier alles over de roze dolfijnen in Thailand en waar je ze kunt zien.

2. Pha Taem National Park: Eeuwenoude muurschilderingen

Het Phae Taem National Park heeft een diepe indruk op ons achtergelaten.

Op de grens met Laos, hoog op een rots, overzagen we de machtige Mekong rivier. De zon ging langzaam onder en de zwaluwen vlogen vrolijk om ons heen. We waren er helemaal alleen; op vier oude monniken na, die op onder ons op de rotsen aan het mediteren waren.

Het was belachelijk mooi en bijzonder tegelijk. Net als het landschap, de eeuwenoude rotsschilderingen en de spectaculaire rotsformaties die je in het Phae Taem National Park vindt. Dus: wandelschoenen aan en gaan!

Wist je dat het Pha Taem National Park heel makkelijk te bereiken is vanuit Bangkok? Hoe lees je hier!

Pha Taem National Park

3. Koh Tarutao: Voormalig gevangeniseiland

Tijdens een boottocht langs populaire eilanden raakten we in gesprek met een Engelse toeriste. Ze vroeg zich hardop af of er nog stranden in Thailand zijn, waar je helemaal alleen kunt zijn – dus zonder andere toeristen?

Absoluut!

Koh Tarutao is daar een goed voorbeeld van. Voorheen was dit een gevangeniseiland met meer dan drieduizend Thaise criminelen. Tegenwoordig is het een ongerept National Park, waar je kunt kamperen of overnachten in kleine bungalows aan het strand. De Thai komt er alleen niet graag, omdat ze bang zijn voor de geesten die over het eiland dwalen. Uiteraard merkten wij daar helemaal niets van en hadden we een heerlijke tijd op Koh Tarutao.

Huur een mountainbike en verken het eiland met kilometers aan witte, verlaten zandstranden. Een unieke ervaring, en dat op slechts een half uurtje varen van Koh Lipe.

Reis naar Koh Taruato per speedboot vanaf de Pak Bara pier op het vasteland, of vanaf buureiland Koh Lipe. Regel bij aankomst een bungalow aan het strand van Ao Molae. Maar let op, want het Koh Tarutao National Park is van 15 mei tot en met 15 oktober gesloten vanwege het regenseizoen.

4. Sangkhlaburi: Geheime onderwater tempels

Diep weggestopt in de jungle, een paar uur ten westen van het bekende Kanchanaburi, vind je het dorpje Sangkhlaburi.

De mix van culturen, het groene landschap en de bijzondere bezienswaardigheden maken dit tot één van de meest onontdekte plekken van Thailand. Zo kun je een longtailboot huren en onder begeleiding van een lokale (niet Engels sprekende gids) een boottocht maken over het meer.

Door de bouw van een dam in de omgeving zijn een aantal tempels onder water gelopen, die nu dus alleen te bezoeken zijn per boot. Dat belooft een onvergetelijke ervaring!

Naast de tempels bezoeken, kun je in de omgeving van Sangkhlaburi ook een driedaagse trekking maken waarbij je slaapt bij lokale stammen in de jungle.

5. Koh Yao Yai en Noi: Relaxte eilanden

Oké, heel veel beter dan de eilanden Koh Yao Yai en Koh Yao Noi gaat het niet worden.

Hoewel deze twee eilanden in de loop der jaren wat populairder zijn geworden, is het er nog steeds lekker rustig. Op het zuidelijke Koh Yao Yai vind je kilometers aan verlaten zandstrand, terwijl je op het noordelijke Koh Yao Noi op verrassend groene rijstvelden stuit. De stranden zijn er heerlijk en de uitzichten over de horizon fenomenaal.

Beide eilanden worden bewoond door een vriendelijke moslimbevolking die je met een lach verwelkomt.

Lees alles over Koh Yao Yai én Koh Yao Noi, gelegen tussen het grote Krabi en Phuket.

6. Mae Hong Son: Groene stad op de grens met Myanmar

Mae Hong Son is een bijzondere grensstad, gelegen in het uiterste noordwesten van Thailand op de grens met Myanmar.

Iedere keer valt ons de bijzondere de sfeer op. Vanwege de mengelmoes aan culturen vind je op iedere straathoek weer een ander leuk restaurant of winkeltje. Maar wat je in Mae Hong Son vooral moet doen, is de omgeving verkennen; want dat is de voornaamste reden om de stad te bezoeken!

Groene rijstvelden, kolkende watervallen, lokale bergdorpjes en authentieke tempeltjes, je vindt het er allemaal. Huur een scooter of auto en ga op ontdekkingstocht!

Rijd de spectaculaire Mae Hong Son Loop; een 800 kilometer lange roadtrip langs de mooiste plekjes van noordwest Thailand. In het blog vertellen we je alles over deze toffe reis.

7. Lampang: Mysterieuze bergtempels

Lampang is een culturele stad onder de rook van het immens populaire Chiang Mai. Als je in de buurt van Lampang bent, dan moet je gewoon de Wat Chalermprakiat beklimmen.

De… wie?

Wat Chalermprakiat is de tempel die je, zoals de Thai zegt, dichter bij de hemel brengt. Om er te komen moet je eerst plaatsnemen in een jeep die over belachelijk smalle en steile paadjes omhoog scheurt, waarna je nog een dik half uur moet klimmen.

Maar dat is het allemaal waard. Hoog op een bergtop, terwijl de wind de honderden belletjes doet rinkelen, is het gewoon pure magie!

Alles wat je moet weten over Lampang en de Wat Chalermprakiat vind je in dit artikel.

8. Chiang Dao: Bergen, grotten en hot springs

Nog zo’n toffe bestemming in het noorden van Thailand is Chiang Dao.

Een handjevol toeristen bezoeken Chiang Dao als daguitstapje vanuit Chiang Mai. Maar wij raden je aan om er een paar dagen te verblijven, omdat er zo veel te zien en doen is. Je kunt trekkingen maken naar verlaten bergtoppen, grotten verkennen met een gids, watervallen beklimmen en ’s ochtends vroeg ontspannen in de hot springs.

Maar vooral de gastvrijheid blijft ons het meeste bij; want wat zijn de mensen daar lief, behulpzaam en oprecht!

Twijfel niet langer en bezoek Chiang Dao. Dit zijn 9 dingen die je er kunt doen!

DoiLuang CrayFish Farm in Chiang DaoDoi Luang Chiang DaoStalactieten in de Chiang Dao Cave

9. Koh Chang Noi: Even helemaal niets

Even he-le-maal niets. Geen internet, geen resorts, geen 7-Eleven, geen massatoerisme.

Dat Koh Chang Noi zo’n kleinschalige bestemming in Thailand is, merk je allereerst aan de manier van transport. De slowboat, die ons van Ranong naar Koh Chang Noi bracht, was volgeladen met tientallen zakken ijs, gigantische verpakkingen met rijst, groentes en levende kippen.

Op het eiland zelf is vrij weinig te doen. Genieten van de zonsondergang of luieren in een hangmat. Heerlijk, toch?

Koh Chang NoiKoh Chang Noi - Long BeachLong Beach - Koh Chang Noi

10. Phetchaburi: Fabelachtige tempelgrot

Ben je tot slot op zoek naar een culturele, onontdekte bestemming vlak bij Bangkok? Phetchaburi it is!

De smaakmaker van deze oude stad is zonder twijfel de Khao Luang Cave. In deze grot vind je tientallen Boeddhabeelden in alle formaten. Terwijl je de beelden bewondert, schieten de zonnestralen de grot in – echt heel erg mooi. Het enige nadeel is dat er talloze nieuwsgierige apen zijn die de ingang van de grot bewaken.

Ook het koninklijk paleis van Phetchaburi is oud, authentiek en fotogeniek. Toch moet je hier ook ogen in je rug hebben, want de apen zijn werkelijk overal. Als je niet bang bent voor een aapje meer of minder, dan moet je er echt even een nachtje slapen.

Alles wat je over Phetchaburi moet weten en meer vind je op deze pagina.

Khao Luang Cave Petchaburi
Khao Luang Cave doorkijkje

Meer onontdekte plekjes in Thailand

Naast deze tien prachtige bestemmingen, heeft Thailand nog veel meer mooie, onontdekte plekjes. Bovendien zijn er nog altijd veel plekken over die zelfs wij nog niet hebben gezien. Dus mocht je nog een mooie bestemming weten, geef ons dan een seintje en laat een reactie achter!

Ook het bezoeken waard zijn:

Welke unieke, onontdekte plekken van Thailand wil jij nog met ons delen?

Dit vind je misschien ook leuk...

6 reacties

  1. Suzanne schreef:

    hi Sander & Mariska,

    Begrijp ik goed dat je een overnachting op Koh Tarutao niet van te voren kan regelen, maar ter plekke bij aankomst op het strand boekt?
    En ik heb nog een andere vraag waar jullie misschien antwoord op hebben: is het slimmer om van Ao Nang Beach naar Khao Sok te reizen en dan van Khao Sok naar Koh Lanta en de eilanden? Of maakt het niet uit en kan ik vanaf de eilanden (ik eindig op Koh Lipe, denk ik) relatief makkelijk via Khao Sok naar Bangkok terug? Ik heb 2,5 week en ik wil niet te veel tijd kwijt zijn aan reisdagen.

    Alvast bedankt voor jullie reactie én voor deze super informatieve website! De voorpret is mede door jullie site volop aanwezig 🙂
    Groetjes, Suzanne

    • Sander Hillegers schreef:

      Hi Suzanne,

      Dat klopt ja. Koh Tarutao heeft alleen maar bungalows en tenten van de overheid. Je kunt deze gewoon bij aankomst op het eiland regelen.

      Ao Nang ligt vlakbij Koh Lanta. Het Khao Sok National Park ligt een aantal uur reizen ten noorden van zowel Ao Nang als Koh Lanta.

      Vanaf Bangkok kun je het beste naar Surat Thani gaan. Dan Khao Sok. Dan Ao Nang. Dan Koh Lanta en dan naar Koh Lipe met de speedboot. En eventueel nog Koh Tarutao om vervolgens naar het vasteland te gaan. En vandaar uit (Trang of Pak Bara) naar Bangkok terug te vliegen.

      Leuk he die Topo van Thailand 🙂

      Groetjes,
      Sander

  2. Romana schreef:

    Hi Sander en Mariska,

    Ik ga in juli 15 dagen naar Thailand. Het reisprogramma ziet er nu zo uit:
    2 overnachtingen Bangkok – vliegen naar Krabi
    Krabi – 3 nachten Koh phi phi
    Dan door naar Khao Sok NP (2nachten)
    Vanaf daar door naar Surat Thani om nog de resterende 7 dagen op Koh Tao/Koh Phangan te verblijven. De laatste dag vlieg ik dan terug naar Bangkok. Mijn vraag nu is, is dit haalbaar in die 15 dagen of adviseren jullie wat anders?
    Ik hoor het graag.

    Romana

    • Sander Hillegers schreef:

      Hi Romana,

      Het is mogelijk, maar de afstanden zijn wel groot.

      Reken er op dat je vanaf Krabi (Koh Phi Phi) wel een hele dag aan het reizen bent om naar het Khao Sok National Park te gaan.

      Het kan dus zeker, maar de afstanden zijn groter dan je misschien denkt!

      Fijne reis in ieder geval, groetjes,
      Sander

  3. cees en Henriette van Mook schreef:

    Wij gaan naar pataya eind maart 16 dagen en we willen vanaf daar mooie en leuke dingen gaan zien.
    hebben jullie nog advies een aantal urn reizen en een nacht overblijven vinden wij o.k.

    Cees en Henriette

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *