Onze 3 favoriete guesthouses in Chiang Mai
Wij zijn dol op Chiang Mai! De sfeer is er geweldig, het krioelt er van de leuke restaurantjes, mooie tempels zijn op loopafstand en binnen 30 minuten kun je ‘ontsnappen’ naar de natuur. Het originele plan was om 3 nachten in Chiang Mai te blijven, maar uiteindelijk waren we er 2 weken (oeps). En we zijn nog lang niet uitgekeken op de stad! We hebben geslapen bij meerdere guesthouses en kunnen deze drie adresjes iedereen aanraden!
Baan Kaew Guesthouse
142 Charoenprathet Road (Tegenover Wat Chaimongkol) | Hier boekenVan alle guesthouses in Chiang Mai, is dit toch echt onze favoriet. Baan Kaew Guesthouse wordt gerund met liefde – en dat merk je! Met open armen werden we ontvangen door het personeel en de enthousiaste ‘bewoners’, die hier soms wel maanden verblijven en Baan Kaew als hun tweede thuis zien. En dat snappen we. De ligging is dan ook perfect: vlakbij de gezellige Anusan Night Bazaar en de Ping Rivier – maar toch rustig in een afgelegen straatje.
Er is een heerlijke tuin waar je kunt zonnen en voor je deur heb je een lekker zitje. De kamers zijn basic, maar hebben airco, een koelkastje, een televisie en worden dagelijks schoongemaakt. Minpuntje is dat het een ‘duurdere’ budgetaccommodatie is (700 baht per nacht), maar wij vonden het meer dan waard. Tip: vraag om kamer 210 of 110, deze zijn net iets ruimer en zijn zo gelegen dat er geen mensen langslopen.
Kosten Baan Kaew Guesthouse:
- 2-persoonskamer: 700 baht
Lamphu House Chiang Mai
Phra Pok Klao 9 Alley (tegenover Wat Chedi Luang) | Hier boekenNa meerdere keren met veel plezier geslapen te hebben bij Lamphu House in Bangkok, móesten we gewoon het nieuwe zusje in Chiang Mai uitproberen. En we werden niet teleurgesteld: een ruime kamer met airco, televisie, balkon met zitje en uitzicht op het zwembad, badkamer met de fijnste douche ooit (écht!) en een heerlijk bed waar je niet meer uit wilt komen.
Eigenlijk kwamen we voor het zwembad, waar we heerlijk in gepoedeld hebben. Het personeel is nog een beetje onkundig en zoekende, maar het is ze vergeven; aangezien het guesthouse pas net geopend is. Wij kozen voor een iets duurdere kamer (850 baht per nacht) met zicht op het zwembad. Tot nu toe is dit het duurste guesthouse waar we hebben geslapen, maar soms moet je jezelf verwennen, toch?!
Kosten Lamphu House Chiang Mai:
- 2-persoonskamer: 750-1100 baht
- 3-persoonskamer: 1300 baht
Hallo! Ten eerste, jullie site heeft mij enorm geholpen bij het voorbereiden van onze reis! Echt fijn 🙂 wel wil ik graag aangeven dat jullie tip van de white house misschien niet meer actueel is. Wij waren er afgelopen week. De mensen zijn echt enorm aardig en behulpzaam. Jammer genoeg is het pand niet erg goed meer. Alles valt uit elkaar en is duidelijk niet meer heel schoon enzo. Nou blijkt dat dit komt omdat ze na een 9 jarige lease binnenkort stoppen met hun contract, en dat de huisbaas het pand wil verkopen. Dus niemand stopt er meer geld in.. Super zonde, want de potentie zit er zeker nog in.
Ze zei wel nog dat mochten jullie er nog een keer langs gaan, ze jullie mee uit eten wil nemen! Want er komen best wat Nederlanders via jullie site! 🙂
Hi Kimberly,
Heel erg bedankt voor je reactie. Ik ga ‘m meteen uit onze aanbevelingen halen. Hier hebben we regelmatig geslapen, vanwege de prijs, tuin en locatie en toen was het gebouw al aan de verouderde kant, maar de sfeer was er goed.
Gezien je reactie, zal dit ook niet meer verbeteren.
Nogmaals bedankt en een fijne reis, groetjes,
Sander
Hoi Sander en Mariska,
Ik zou graag willen weten welke bezienswaardigheden en actieviteiten goed te combineren zijn op 1 dag? Zodat we elke dag die wij in chaing mai zijn optimaal benutten?
Dank je wel
Groetjes Annely
Hi Annely,
Hoeveel dagen heb je in totaal in Chiang Mai? In één dag kun je bijv. heel goed een activiteit als ziplinen/olifanten verzorgen combineren met een tempel én de dag afsluiten met een Thaise massage. Of met de zonsondergang vanaf de Doi Suthep. Alle bezienswaardigheden liggen vrij dicht bij elkaar (met uitzondering de echte tours als ziplinen etc.) dus als je overal de songthaew pakt kun je heel veel zien en doen.
Groetjes en veel plezier! 😀
Hoi Mariska,
Wij hebben van 9 juni tot 16 juni in chaing mai… Eventueel ook chaing rai. Maar ziplinen en olifanten op 1 dag samen? Dat lijkt me nogal veel of heb ik dit fout?
Groetjes,
Annely
Hi,
Ik dacht dat je maar één dag had! 🙂 Aangezien je best wel veel tijd hebt in het noorden zou ik dit ook niet doen. Groetjes
Hi Mariska en Sander. Echt een leuke site!
Wat ik graag zou willen weten is waar je het beste kunt logeren als je in Chiang Mai bent. In het centrum of juist buiten de stad? Moet zeggen dat ik liever een beetje in de natuur zit. Maar….of dat handig is. We willen een scooter huren, dus vervoer hebben we. Daarnaast willen we in ieder naar Wat Umong en ziplinen in de jungle. Hebben jullie advies?
Alvast bedankt en groetjes,
Mieke
Hoi Mieke,
Wij zelf vinden slapen in het oude centrum het leukst, omdat vrijwel alles op loopafstand is en de sfeer fijn is. Bovendien rijden overal rode taxi’s die je binnen no-time (en voor een heel klein prijsje) overal naartoe brengen – dus ook naar de natuur. Verblijf je buiten de stad, dan stap je ook wel snel op de taxi, maar heb je gewoon minder restaurantjes etc. om de hoek.
Groetjes!
Hi Sander en Mariska,
Wat een fijn hotel is lamphu house! We hebben hier nu drie nachten geslapen. Echt een top plek en hotel. Bedankt voor de tip!
Groetjes Anne
Hi Anne,
Topplek inderdaad in Chiang Mai. Lekker zwembad erbij. Heerlijk!!
Fijn dat jullie het ook zo naar jullie zin hebben gehad.
Groetjes,
Sander
THE chiang mai white house is niet meer te vinden op internet..
Heeft dit een reden?
Hebben jullie misschien een alternatief voor deze prijsklasse en centrale ligging?
Alvast bedankt! Jullie site is super en helpt ons perfect!
Hi Sander,
Volgens mij doet ‘ie het weer?!
Groetjes,
Sander ^^
Onze ervaring met White House is niet zo goed. Dat de kamers gedateerd zijn is geen punt, maar een toilet dat niet doortrekt, zwart water uit de kraan en een douchekop die spontaan loslaat van de slang en dat binnen 5 minuten heeft ons doen besluiten de reeds betaalde nacht niet te blijven. Wij hebben onze heil toen gezocht en gevonden om de hoek bij Siri Guesthouse. Zelfde prijs, mooie grote kamers en een goedwerkende badkamer. Als kers op de taart een behulpzame gastheer. Dit vinden wij een aanrader.
Hi Carla,
Bedankt voor je feedback. Wij zijn er afgelopen jaren meerdere keren geweest en verbleven. Kamers zijn inderdaad gedateerd maar dat de badkamer er zo slecht aan toe was, hebben wij nog niet meegemaakt. We nemen je review zeker serieus en mochten we in korte tijd nog een negatieve review over White House lezen (op onze site of op een andere website) dan zullen we ‘m direct schrappen van onze lijst.
Nogmaals bedankt voor je feedback en excuses voor de slechte ervaring,
Sander
Hoi Mariska en Sander,
Allereerst bedankt voor jullie werk aan deze site en het e-book, we hebben er al aardig wat tips uitgehaald.
Over twee weken gaat het voor ons gebeuren, eindelijk op naar Thailand! We gaan o.a. ook Chiang Mai bezoeken maar hebben voor een aantal nachten nog geen overnachting geboekt. Nu begreep ik dat wij er in de periode van het Chinees Nieuwjaar daar zitten, van 6 t/m 13 feb, waarbij we nog voor 9-13 feb onderdak moeten hebben. Dat wilden we op de bonnefooi doen, maar gezien dat Chinese Nieuwjaar vraag ik me af of het niet verstandiger is om alvast wat te boeken? Wij zoeken niet iets waar we met zijn tienen op een kamer liggen, meer wat kleinschaliger, intiemer, voor de oudere jongere, zeg maar….:-)
Hi Ron,
Goede vraag. Afgelopen jaar waren wij in Krabi (Ao Nang) met Chinees Nieuwjaar en we waren serieus een paar uur bezig om accommodatie te zoeken. Dus inderdaad handig om dat al te doen en ook een goede reminder voor ons 🙂
We hoorden laatst een tip van een volger over het Phu Jaya Minir Resort: http://bit.ly/phu-jaya-minir-resort maar dat ligt wel buiten de stad.
Hier vind je nog een aantal andere hoteltips: tipsthailand.nl/hotels/#chiangmai
Groetjes, fijne reis alvast,
Sander
Dank voor je antwoord, Sander, dan ga ik vandaag maar eens zoeken naar een leuke accomodatie. Dat Phu Jaya Minir Resort ziet er mooi uit, maar ligt wel een beetje ver van de stad. Gelukkig staan er hier nog meer tips, ga ze allemaal maar eens even bekijken.
Groeten,
Ron
Hee Sander,
Inhakend op de vraag van Ron: heb je een idee of alles (winkels, restaurants, bezienswaardigheden) gedurende die dagen gesloten is?
Groetjes, Marieke
Hi Marieke,
Het zal wat drukker zijn in de stad en wellicht dat enkele restaurants gesloten zijn maar vanwege de drukte zal de overgrote meerderheid gewoon open zijn. Maak je daar dus geen zorgen over!
Groetjes,
Sander
Wij raden Awana house aan. Centrale ligging, vriendelijk en behulpzaam personeel en nette kamers. Kindvriendelijk. Met zwembad.
Ja, hebben we inderdaad veel goede dingen over gehoord! We hebben daar al 4x op de bonnefooi bij de receptie gestaan voor een kamer – maar helaas zat het keer op keer vol. Volgende keer gaan we vooruit reserveren 😉
Ik heb op jullie aanraden ervoor gekozen om naar White House te gaan. Heel erg relaxt! Normaal kies ik voor hostels, ik heb gisteren in Safe And Sound Hostel geslapen en dat was echt heel erg goed. Je hebt er een gemengde kamer vanaf 150 Baht. Zeker een aanrader!
Yay, goed om te horen! Doe de groetjes aan BP als je er nog bent ;). Veel plezier in Chiang Mai!
Hoi allemaal! Ik ben in augustus voor drie nachten in Chiang Mai. Aangezien ik pas rond een uur of 21:00 ’s avonds land, dacht ik eraan om alvast een hotel te boeken. Ik ben een beetje op zoek op Booking.com, maar welk deel van Chiang Mai wordt aangeraden om te verblijven? Groetjes, Susan
Hoi Susan, je kunt het beste een guesthouse of hotel zoeken in de Old City, vlakbij de Tha Phae Gate – rond Soi 1. Hier vind je veruit de meeste restaurants, winkeltjes, bars en hotels. Zoals hier boven genoemd Lamphu House & The Chiang Mai White House. Vanaf het busstation kun je een rode taxi aanhouden die je er in ong. 10 minuten voor 30 baht p.p. naartoe brengt. Succes en veel plezier!
http://www.laithai.com vinden wij tot nu toe steeds de beste keus. Lai Thai ligt op loopafstand van het centrum en de night bazar en het is ruim opgezet, met fijn zwembad.
De kamers zijn wat gedateerd maar daar is de prijs dan ook naar. Elke dag worden de kamers/douche gepoetst. Tussen de 690 en 780 baht.Als je langer dan een week blijft longstay korting vragen.
Hi Monique, dat ziet er goed uit – bedankt voor de tip! Gaan we de volgende keer in Chiang Mai uitproberen ;). Groetjes, Mariska
Toen ik in Chiang Mai verbleef met een vriendin van mij sliepen wij in the green tullip house. Het is binnen de muren van chiang mai en een echte aanrader. Ik wilde daar absoluut niet weg. Schone ruime kamers die elke dag schoon werden gemaakt. Prima internet en vol met backpackers. Je leert er heel veel mensen kennen. De eigenaresse Stella is heel erg aardig. Ze vertroeteld iedereen en kent ook iedereen. Ze houdt van een praatje of gezellig samen een wijntje te drinken. Ik vond het zo fantastisch dat we een week zijn gebleven in plaats van twee dagen. Een dikke aanrader!!
Wauw klinkt heerlijk! Gaat op ons lijstje om uit te proberen zodra we weer in Chiang Mai zijn :):). Groetjes!
SK House 2 daar heb ik zelf ook overnacht op de kakkerlakken na een prima plek in het centrum van Chiang Mai met vriendelijk personeel en een zwembad 🙂
Een begroeting zonder kakkerlak in je kamer is ook maar saai!
Ziet er goed uit allemaal! Heerlijke stad is het! Wij sliepen vorig jaar 11 nachten in SK House 2 en betaalden 400 baht per nacht
Dat is een koopie! Wie weet slapen wij daar over een paar maandjes 🙂